Vejetaryen Kozmetik Ürünler

Vejetaryen Kozmetik Ürünler

Çoğu kişi için kozmetik ürünler özellikle içeriği ve kullanımı bakımından son derece kıymetlidir. Ancak içeriği temiz ve kullanılan alanda etkili ürünler bulmak son derece zorludur. Bu nedenle cilt bakım ürününü ve kolonyaları denemeye devam eden kullanıcıların imdadına Eyüp Sabri Tuncer markası yetişir. 1923 yılından günümüze kadar birbirinden farklı ürünleri ve çeşitleri ile markalaşmış olan; adından ve yüksek kalitesinden söz ettiren marka, yıllarca süregelen kolonya üretimlerine yenilikçi ürünler ile devam etmektedir. En yeni ürün gruplarından biri de vejetaryen kozmetik ürünler kategorisidir. Bu noktada pek çok kullanıcı vegan kozmetik ürünler ile vejetaryen olan kozmetik ürünler arasındaki farkı bilmemektedir. Ancak bu ikisi arasında yer alan fark son derece önemlidir. Hayvansal katkılar içermeyen ürünlerin bileşiminde hayvansal katkılar yerine bitkisel katkı maddeleri yer alır. Vejetaryen yaşam tarzını benimseyen kişiler için bu durum son derece önemlidir. Bunun temel nedeni ise elbette hayvansal gıda tüketmemeleri olmaktadır. Hayvansal ürün tüketmeyen bu kişiler aynı zamanda hayvansal içeriği olan ürünleri de tüketmemeyi hedefler. Bu nedenle vejetaryen kozmetik ürünler son derece kıymetlidir. Vegan kozmetik ürünler ise içeriğinde hayvansal içerik bulunmayan ürünlerdir. Tüm bu ürünler üzerinde, belirli semboller ile hayvansal içerik olmadığı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmadan üretildiği vurgulanır. Bir ürünün vegan ya da vejetaryen olduğunu anlamak için ambalajını incelemek yeterli olacaktır. Türkiye’nin vegan sertifikalı ilk kozmetik markası Eyüp Sabri Tuncer olurken aynı zamanda bu unvan ile oldukça başarılı işlere imza atar. Üretimini ve tasarımını yaptığı bu ürünler ile vegan ve vejetaryen olan kullanıcıların hayatlarına önemli ölçüde fark katar. Vejetaryen seçenekler arasında ise en sık kullanılanlar vejetaryen sabun, diş macunu, el ve vücut losyonları olarak sıralanabilir.

 

Vegan Sertifikalı Sabun Çeşitleri

Özellikle son dönemin en sık kullanılan ürünlerinden biri de sabunlardır. Temizlik için olmazsa olmaz ürünlerden olan sabunlar içeriği bakımından son derece önemlidir. Pek çok kişi için önemli olmasa da belli bir kesim için sabunların içerisinde yer alan her bir bileşen son derece önemlidir. Özellikle içeriğinde hayvansal gıda bulunmayan el sabunu bulmak son derece zorlu olabilir. Ancak markanın bu yeni üretimi olan el sabunları sayesinde hem çok çeşitli hem de vegan damgalı ürünlere ulaşmak son derece kolaydır. Bu ürün çeşitleri sağlıklı ve çok çeşitli olması sayesinde oldukça geniş kitleye hızla ulaşır. Bu ürün çeşitlerinden en sık kullanılanlarından biri de keçi sütlü sıvı sabun seçeneğidir. Keçi sütlü sıvı sabun içeriğinde yer alan bileşenler sayesinde ciltte nem dengesini korumaya yardımcıdır. Adından da anlaşılacağı üzere içerisinde hayvansal katkı olması nedeniyle vejetaryen ürün kesimine girmez. Keçi sütlü sıvı sabunlar ciltteki akne ve sivilce tedavisi için son derece işe yarar iken aynı zamanda kuru ciltler için birebir ürünlerdir. Sıvı sabun tercih etmeyen kişiler için Keçi sütlü katı sabun seçeneği bulunur. Bir diğer en sık kullanılan ürünlerden biri diğeri eşek sütlü sıvı sabun olur. Eşek sütü ciltte oluşan akne sivilce ve siyah noktanın önüne geçer. Cilt sağlığına destek olması sayesinde ciltte oluşan yaşlanmayı da engeller. Aynı şekilde sıvı sabun kullanmak istemeyen kişiler için eşek sütü katı sabun seçeneği vardır. Bir diğer en sevilen katı sabun ise doğal zeytinyağlı katı sabun seçeneğidir. Genellikle kullanıcılar bu iki katı sabun arasından cilt ihtiyacına uygun olanı seçebilir.

 

Vegan Sertifikalı Diş Macunu Çeşitleri

Vejetaryen kozmetik ürünler tercih etmek dünya genelinde oldukça zorlu bir alışveriş sürecini kapsar. Genellikle kullanıcılar, kozmetik kısmında büyük bir sorun yaşar. Bu sorunlar en temelde ürüne ulaşmak konusunda olmaktadır. Genellikle sıvı sabunlar ve diş macunları bulunması son derece zor olan ürünlerdendir. Diş macunları genellikle ağız yolu ile yutulması gibi bir ihtimale karşın vejetaryen beslenme yöntemini seçen kişiler için riskli olabilir. Hayvansal gıda tüketmek istemeyen kişilerce hayvansal katkılı ürün kullanımı doğru olmamaktadır. Bu nedenle vejetaryen ürünler çoğu kişi son derece önemli ve tercih sebebi olabilir. Ülkemizin ilk vegan onaylı olan bu markanın diş macunu çeşitleri, vegan ürün arayışında olan kişilerin imdadına yetişir. Bu çeşitlerden en sevileni misvak özlü diş macunudur. Misvak özlü diş macunu diş minesine zarar vermeden temizlerken bununla beraber dişin doğal beyazlığını korumaya yönelik de bakım uygular. İçinde yer alan misvak özleri sayesinde dişlerin ve diş etlerinin güçlenmesine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan doğal nane sayesinde gün boyu ağızda ferahlığa imkan sunuyor. İçeriğinde şeker bulunmadığı bilimsel olarak kanıtlanmış olan ürün aynı zamanda STEVI içeriği %100 doğal içeriklidir. Bir diğer seçenek ise karanfil özlü olan diş macunudur. Karanfil özlü diş macunu içeriğinde yer alan karanfil sayesinde diş etlerinin rahatlamasına yardımcı olurken aynı zamanda ağız içerisinde karanfil kokusu imkanı sunar. Dişe ve diş minesine zarar vermez, dişin beyazlığını korumaya destek olur. İçeriğinde şeker içermediği bilimsel olarak kanıtlanmış olan ürün aynı zamanda STEVI içeriği de %100 doğal içeriklidir. Ayrıca içerisinde yer alan çay ağacı yağı, plak oluşumu ve ağız kokusunu engeller. En sevilen seçeneklerden bir diğeri ise propolis özlü diş macunu olarak karşınıza çıkar. Birçok seçeneği ile vegan ve doğal diş macunları tüm aile bireyleri tarafından kullanılabilir.

 

Vejeteryan El ve Vücut Kremleri

Cildine her an bakım sağlamak isteyen kişilerin çantalarından eksik olmayan ürünlerden biri el ve vücut kremleri olur. Bu kremler; dışarıda, banyo sonrası, mevsim geçişlerinde, yaz tatillerinde, işyerlerinde ve evlerde günlük işlerden sonra sıklıkla kullanılır. Her bir kremin test edilmesi aşamasında hayvanlar üzerinde deney yapılması durumu, ürünü kullananlar için oldukça sıkıntılı olabilir. Bu nedenle pek çok kullanıcının en önem verdiği konulardan biri de vegan damgalı olan el ve vücut kremleri olur. Ulaşılması birkaç yıl önceye kadar son derece zor olan ürünler, günümüzde kolay ve aynı zamanda onlarca çeşidi olan ürünler halindedir. Özellikle markanın birbirinden farklı kokulara ve birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik olarak sunduğu bu el ve vücut kremleri son derece önemlidir. Ayrıca birbirinden farklı boyutlarda olmaları sayesinde de bu ürünler evde, çantada, işyerinde, arabada rahatlıkla kullanılabilir. Sizin tek karar vermeniz gereken ise el ve vücudunuzun nasıl bir bakıma ihtiyaç duyduğu ve hangi kokuyu sevdiğinizdir. Çünkü markanın vegan onaylı el ve vücut kremleri son derece fazla ve çeşitlidir. Vejetaryen el ve vücut kremi arasında en sık kullanılan ise 50 ml tüp içerisinde olan çeşitleridir. Bu tüp içerisinde olan ürünlerin kokuları parfümlü olmaları sayesinde kalıcı olmaları ile öne çıkarken aynı zamanda şık olan dış ambalajı ile bir dekor ürününü andırır. Tüm bu seri Ecocert sertifikalı olması sayesinde aktif madde bileşimi içerir ve bu sayede gün boyu nemlilik sağlamaya yardımcı olur. Markanın bu ürünlerinin geri dönüştürülebilir olması da önemli bir noktadır.

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR