Eau de Cologne

Eau de Cologne

Geleneksel bir koku olarak kolonya, kullanım alanı anlamında oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Çoğu zaman misafirliklerde karşımıza çıksa da kolonya eski zamanlardan bu yana özellikle ülkemizde sık tüketilen ve farklı alanlarda da görebildiğimiz bir çeşit losyondur diyebiliriz. Bunun yanı sıra tıraş sonrasında ya da bir alanı kimi zaman silmek için kimi zaman da ferahlatmak için kullanılmaktadır. Gelişen teknolojinin yanı sıra global bir dünya oluşumu içerisinde farklı koku ve tarzlarda kolonyaların da karşımıza çıktığını söylemek mümkündür. Bu anlamda kolonya tarihçesi incelendiğinde 14.yüzyıldan bu yana devamlılığı sürdüren de bir gelenek olduğunu belirtmek gerekecektir. Osmanlı döneminde ülkemiz sınırlarında üretilmeye başlaması ile birlikte kokusu ve yapısı itibariyle farklı esansların bir parfüm benzerliğinde kitlelerle buluştuğunu söyleyebiliriz. Bayramlarda ya da misafirliklerde sıkça karşımıza çıkarak, ikram edilmesi de ortam içerisinde yeniliği oluşturarak ferahlığı tazelemek amacı ile günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. Nitekim zaman içerisinde kolonya esansları da elbette farklılıklar göstermektedir. Özellikle Eyüp Sabri Tuncer kalitesi ile birlikte çeşitleri ile kişilere geniş bir seçenek ağı sunan eau de kolonya esansları ile herkes için bir kolonya seçeneği sunmaktadır. İçerisinde bulunan alkol oranına göre bakterilere karşı da koruma sağlayabilecek yapısı hem bir parfüm hem de nispeten bir hijyen ürünü olarak kullanıma açık yapısını oluşturmaktadır. Bu anlamda şişe boyutuna ve yapısına göre taşınabilir olması ile birlikte hızlı ve kolay bir çözümü de beraberinde getirmektedir.  Özellikle kalıcı kolonya kokusu arayanlar için önemli bir unsuru da oluşturan Eyüp Sabri Tuncer markası, bir noktada iki işlevi bir araya getirerek kendi kokunuz ile ortamı ferahlatmanıza da imkan sunmaktadır. Birbirinden farklı kolonya esans çeşitleri ile kolonya anlayışına yeni bir bakış getirmeniz kolaylaşacaktır.


Bulunduğunuz Ortama Ferahlık Katın

Farklı kolonya çeşitleri ile herkes için doğru kolonyayı bulmanın kolaylaşacağı Eyüp Sabri Tuncer küba tütünü kolonyası ile tütün kolonyasına yeni bir anlayış getirmektedir. Özellikle geçmişten günümüze karşılaşılan klasik tütün kolonyasından farklı olarak üst notalarını küba tütünü ve puro tütünü gibi canlı kokuların oluşturduğu ve yanında amber, paçuli ve lavanta gibi notaların eşlik ettiği kolonya, canlılık ve tazelik isteyenler için oldukça uygun bir tercih olabilir. Bunun yanı sıra eau de cologne kolonya serisi içerisinde birbirinden farklı zevklere uyum sağlayabilecek geniş bir skala bulunmaktadır. Bakıldığında en eski kolonya markaları içerisinde yenilikçi tavrı ile göze çarpabilen marka, eski ve yeniyi harmanlayarak yeni ve derin deneyimler yaşatabilecek seriyi ortaya koymuştur demek mümkündür. Bu anlamda amber kolonya ile klasik amberi klasik kolonya anlayışından öteye taşımak isteyenler için ideal bir seçim olabilmektedir.


Meyve Kokuları ile Canlılığı Yakalayın

Bahar ve yaz aylarının meyveli ve ferah kokularını kolonya ile birleştirerek, çevrenizde fark yaratmanız bodrum mandalinası kolonya ile mümkündür. Özellikle meyve notalarını sevenler için keyifli ve ferah bir tercihi oluşturan kolonya, mandalinanın nefes alan havası ile buluşarak ortamınıza rahatlığı ve açıklığı aşılayabilir niteliktedir. Bunun yanı sıra çeşme limonu kolonya ile limon kokusunu net bir biçimde solumanıza olanak tanıyabilir. Ferah kokuları sevenler için özellikle tercih edilebilecek kolonya çeşitleri aynı zamanda kalıcı kokular elde etmenize de yardımcı olur. Misafirleriniz için yeni bir koku keşfi sunmanız için de ferah bir alternatif olacağını söylemek oldukça mümkündür. Kaliteli ve işlevsel bir kolonya elde etmek ve çevrenizde fark yaratmak, ortama katacağınız yenilik ile birlikte eşsiz bir deneyimi de beraberinde getirebilmektedir.


Yenilenmek İçin Yeni Seçenekler

Kolonyanın klasikleşen dokusuna gelen farklı alternatifler bulunmaktadır. Özellikle beyaz çay kolonyası gibi yenilikçi notalar, kolonyaya farklı bir bakış ile yaklaşanlar için keyifli seçeneklerden bir tanesini oluşturabilmektedir. Bu noktada ferahlık hissinin yanı sıra yenilenmeyi, dengeyi ve dinginliği yakalamak isteyenler için de güzel bir seçenek olabilmektedir. Bu noktada içerisinde bulunan ylang ylang esansının yanı sıra bergamotun net ve dinçleştiren etkisi, vanilyanın sadeliği ve narenciye notalarının canlılığı ile buluşmaktadır. Beyaz çay gibi yeni alternatifleri deneyimlemek isteyenler için eau de cologne çeşitleri geniş bir seçenek skalasına sahiptir diyebiliriz. Bu anlamda hem kolonyaya bakışınız değişebilir hem de kendinize uygun ve ait bir koku bulabilirsiniz. Aynı zamanda kalıcı kolonya esanslarıyla birlikte uzun süre üzerinizde taşımanız mümkündür.


Uzaklardan Gelen Yenilik

Global bir dünya içerisinde esansların da yapılarında dinamiğinin değişmesi beklenebilmektedir. Küreselleşme ile farklı kokuların deneyimlenmesi de bu anlamda kaçınılmazdır. Özellikle uzak doğudan gelen Japon kiraz çiçeği kolonyası yeni bir parfüm niteliği taşıyan romantik ve ferah bir atmosferi yakalamanıza yardımcı olacaktır. İçerisinde bulunan kiraz çiçekleri yanı sıra limon ve portakalın Akdeniz havasına meyveli misk ve beyaz gülü de katarak ortaya yeni bir dokunuş çıkarmaktadır diyebiliriz. Aynı zamanda kalıcı esans tercih etmek isteyenler ve bunun yanı sıra kolonyayı bir ikramdan öte kullanmayı tercih edenler için uygun bir koku alternatifi de getirmektedir. Kalıcı kokuları ile gün içerisinde fresh kalmanıza yardımcı olacaktır. Taşınabilir yapısı ile ferahlığınızı tazeleme şansını da yakalayabilirsiniz. Bu sayede kalıcı kokulu kolonya deneyimine erişmeniz de mümkündür.


Kolonya ile Çiçek Açmak

Farklı alternatifler ile hayatlarımızın bir parçası haline gelen ve içerisinde bulunan alkol ile birlikte hijyenik bir tarafa da sahip olan kolonyaların esansları oldukça büyük farklılıklar göstermektedir. Bunun yanı sıra sadece meyveler ile değil önemli çiçekler ile de zenginleştirilen eau de kolonya serisi içerisinde farklı notalara yer verilmiştir. Gül sevenler için keyifli bir alternatifi oluşturabilecek millions of roses geniş bir çiçek buketini sunmaktadır diyebiliriz. Özellikle gülün yanı sıra yasemin ve amberin egzotik tınısı ile süslenen bir gül buketinin bir cam şişeye doldurulması gibi yeni ve farklı bir deneyimi gözler önüne sermektedir. Bu anlamda yenilikçi bir tavrı olduğunu söylemek de mümkündür. Bunun yanı sıra ayvalık zeytin çiçeği kolonyası ile Ayvalık’ın zeytin bahçelerini anımsatan hoş kokusu ile yumuşak bir zarafeti bir arada bulabilirsiniz. Farklı bir yenilik arayanlar için de alaçatı lavantası ile taçlandırılan kolonya doğru bir seçim olabilmektedir.


Her An Üzerinizde Taşıyın

Farklı alternatiflerin bir araya geldiği ve yeni bir kolonya düsturu oluşturan eau de cologne nedir sorusuna bir cevap olarak parfüm niteliği taşıyan ve her an yanınızda taşıyabilme alternatifi yanı sıra farklı amaçlarla kullanabileceğiniz bir tür esans bütünlüğü demek doğru bir söylem olacaktır. Bunun yanı sıra en kalıcı kolonya seçeneklerini arayanlar için seri önemli bir noktadadır diyebiliriz. Bu anlamda kolonyanın geleneksel kullanımının yanı sıra kaliteli kolonya deneyimi ile daha kalıcı kokular elde ederek hem ortam içerisinde hem de üzerinizde koku alternatifi yaratabilirsiniz. Bir parfüm gibi hem yanınızda taşıyarak hem de evde kullanımını sağlayarak fark yaratmanız mümkündür. Misafirlerinizde doğru etkiyi bırakmanıza da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda alkol miktarına bağlı olarak da bakterilere karşı önlem olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra hem bir hijyen ürünü hem de bir bakıma ortam düzenleyicisidir diyebiliriz.
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR