Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

Kişisel ihtiyaçların başında gelen temizlik ve bakımlı olma hali toplum içindeki yerinizi belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Gerek çalışma hayatında gerek özel hayatta temiz ve bakımlı olma başka insanlar tarafından göze görünen ilk husus olmaktadır. Temiz ve ütülü kıyafetler, sağlıklı bir cilt görünümü yanında düzenli ve sağlıklı saç görünümü ve beraberinde mutlaka dikkat edilmesi gereken el ve ayak bakımı ve güzel kokmak bir bütün olarak kişisel bakım rutinini oluşturmaktadır. Bir bütün olan bu işlemlerin hepsi olması gereken adımlar olduğu gibi eksiksiz yapılması gereken adımlardır. Hayatın genel akışı içerisinde insanların daha sosyal olması iş hayatında daha etkin ve verimli davranabilmesi başka insanlarla sağlıklı ilişkiler kurulabilmesi için temiz ve bakımlı görünmek yapılması gereken ilk adımlardan biri olmaktadır. Özellikle kolay hastalanan vücuda sahip insanlar bu kişisel bakım ve temizliğe oldukça dikkat etmelidir. Sadece kadınların yapması gereken bir bakım olarak görülen bu rutinleri tüm insanların düzenli bir şekilde yapması gerekir. Tüm insanların sağlıklı yaşam sürdürebilmek ve diğer insanlarla rahat bir şekilde kaynaşabilmeleri kendilerini mutlu ve özgüvenli hissedebilmeleri için kişisel bakım ve temizliğin yanında dış görünüşünde düzenli olmasına özen gösterilmelidir.


Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım nedir kavramı hakkında detaylı bilgiler edinmeniz ve bu bilgiler doğrultusunda belirli bir rutin oluşturmanız bakıma başlamadan önce her insanın yapmasının gerekli olduğu adımlar olduğunu bilmelisiniz. Kişisel bakım genel olarak insanların kendilerini iyi hissetmeleri ve iyi görünmeleri için yapılan temizlik aşamalarının tümüne verilen genel ismi oluşturmaktadır. Bu kavramın içine ağız ve diş bakımı, cilt bakımı, saç bakımı, vücut bakımı, el ve ayak bakımı ve iyi bir intiba bırakmak için genel dış görünüş bakımı da eklenebilir. Genel olarak kişisel bakım hatları ve ürünleri aynı olsa da bakım rutini ve kullanılan ürün çeşitliliği kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra gerekli ürünleri kendinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Aynı zamanda bu bakım rutinleri genişletilebilir ve içerisine farklı işlemlerde girebilir. Bu işlemlerin kapsamı farklı ürünlerle ve farklı tekniklerle kişinin ihtiyacına ve isteğine uygun uygulanabilen yöntemlerdir. Daha bakımlı ve temiz bir şekilde hayatı geçirmek amacıyla vücudu ölü hücrelerden arındıran cilt bakımı ve gençleştirme işlemleri, manikür ve pedikür işlemleri, rahatlamak ve iyi hissetmek için yapılan spa masajları da uygulanan diğer bakım yöntemleri arasındadır. Sağlıklı bir cilt ve saç bakımı için belirli aralıklarla uzmanlar tarafından yapılacak cilt bakımı işlemleri de kişisel bakımın olmazsa olmaz aşamalarından birini oluşturmaktadır. Genel hatlarıyla önem arz eden kişisel bakımın yanı sıra son zamanlarda özellikle hayatın bir parçası haline gelen ve mikroplardan arındıran el dezenfektanı kullanımı artmış durumdadır. Dışarıdan gelebilecek her türlü mikropların ellerde toplandığı ve vücuda eller ile girdiği gerçeği göz önüne alındığında el dezenfektanı kullanımı sizi birçok hastalıktan korumaya yardımcı olacaktır. Dışarı ile temas etmeden önce ellerinize kullanabileceğiniz gibi temas edeceğiniz yüzeye de öncesinde uygulayabilir mikropları kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Evde temizlik yaparken bile kullanacağınız bu dezenfektanlar ile kapı kolu gibi sık temas edilen ve mikropların kolay tutunacağı alanları temizleyebilirsiniz.


Kişisel Bakım Çantası Oluşturma

Belirli aralıklarla uygulayacağınız kişisel bakım rutinleri için banyonuzda bakım çantası oluşturmak size kolaylık sağlayacaktır. İçerisinde bütün bakım ve temizlik ürünlerinin olduğu bakım çantası size kolaylık sunmakla birlikte aradığınız ürünlere kolay ulaşmanız açısından da önemli bir detaydır. Bir bakım çantasında olması gereken temizlik ürünleri arasında kişiye özel tırnak makası, özellikle kişiye özel el ve ayak bakım ürünleri, kadınlar için hijyenik pedler ile birlikte cilt temizlik ve bakımı için oluşturulan ürünler, banyo sonrası kullanılan saç bakım ürünleri ile beraber saç şekillendirici araçlar, erkekler için tıraş öncesi ve sonrası kullanılan ürünler ve yine bu ürünlerle birlikte saç sakal şekillendirici araçlar, istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli alternatiflerde edinebileceğiniz tüy alma araçları ya da tüy dökücü kremlerle birlikte vakit kazandıracak tıraş bıçakları kişisel bakım çantasında olması gereken ürünlerden bazılarıdır. Kişisel bakım ürünleri arasında öne çıkan markalardan olan Eyüp Sabri Tuncer markasına ait doğal içerikli şampuan ve saç kremi de kişisel bakımınıza yardımcı olacak şekilde üretilmektedir. Farklı içeriklere sahip bu şampuan ve saç kremleri elde edildikleri yağlardan ve doğal ürünlerin özlerinden elde edilen bileşenlerle saçlarınızı derinlemesine temizler ve ağırlaştırmadan saçınıza hacim vermeye yardımcı olur. Seveceğiniz kokular ile harmanlanan saç bakım ürünleri saçlarınızı derinlemesine temizlemeye yardımcı olur. Kişisel bakım öncesi ve sırasında kullanılan ürünlerin yanı sıra bakım sonrası cildi yatıştırmak, rahatlatmak ve nemlendirmek için kullanılan kişisel bakım malzemeleri de bakım çantasında yerini alması gereken ürünlerdendir. Farklı içeriklere sahip Eyüp Sabri Tuncer ürünleri arasından doğal içerikli el ve vücut losyonları seçip kişisel bakımınıza katkıda bulunabilirsiniz. Yalnızca yetişkinler için değil bebekler ve hassas vücuda sahip insanlar için de özel formüle edilen kişisel bakım ürünleri üretimi yapılmaktadır. Üretimi yapılan bu ürünler arasında doğal içeriklere sahip bebek şampuanı, bebek yağı, bebek kolonyası, bebek losyonu, bebekler için pamuklu ıslak mendil ve hepsini bir pakette bulabileceğiniz bebek seti ürünleri de bebeklerinizin kişisel bakımına katkı sağlayacak şekilde üretilmektedir.


Kişisel Bakım Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişisel temizliğine ve bakımına dikkat etmeyen insanlar toplum tarafından hoş görülmeyen özgüven eksikliğine insanlar olmaktadır. Bunun yerine kişisel bakımına dikkat eden insanlar da toplum içerisinde saygınlık kazanan ve başka insanlarla iyi ilişkiler kuran kişiler olmaktadır. Kişisel bakım yaparken nelere dikkat etmeliyiz konusu aslında basit olmakla birlikte içerisinde önemli ayrıntılar barındırmaktadır. Bakım yaparken cildi ölü derilerden arındırmak adına bol suyla yıkamalı gerekirse cilt temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Bunun yanında saç bakımında kullanacağınız ürünler yine bol su ile saçtan arındırılmalıdır. El ve ayak temizliğinde tırnakların önemi oldukça büyüktür. Tırnakları keserken içerisinde kir kalmayacak şekilde kesilmelidir ve sonrasında sabunla derinlemesine temizlenmelidir. Tırnaklar dışarıdaki mikrobun barındığı ve o mikrobun vücuda en yakın yerden girdiği alanlardır. Özellikle sağlık açısından hastalanmamak için kişisel bakımın yanında tırnak bakımına da oldukça özen gösterilmesi gerekir. Dışarıdan geldikten sonra ve tuvaletten çıktıktan sonra elleri hijyenik bir sabunla yıkayıp mikroplardan arındırmak temizlik aşamasında yapılması gereken ilk adımlardandır. Kişisel bakımda el temizliğinin önemli bir yeri olmasının yanında elleri mikroplardan arındıran jel formda ürünleri pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Güzel kokular bırakmasının yanında yüksek derecesi ile mikrop öldürücü özelliği bulunan kolonyalar da temizlik aşamasında kullanabileceğiniz ürünler arasında yerini almaktadır. Aynı zamanda farklı kokularla harmanlanan kolonyalı mendiller de temizlik ve kişisel bakımda yanınızdan ayırmamanız gereken ürünler arasındadır. Kokuları ile mest edecek kolonyalı mendiller arasında amber kokulu, ayvalık zeytin çiçeği kokulu, beyaz çay, bodrum mandalinası, çeşme limonu, gardenya, japon kiraz çiçeği, klasik limon, lavanta, okyanus, paris gecesi, tütün kolonyalı, yağmur ormanları, yasemin kokulu, verbena & zinde limon kolonyalı mendiller çantanızda yer alacak kişisel bakımızı tamamlamaya yardımcı olacak ürünlerden bazılarıdır.  Kişisel bakımda dikkat edilmesi gereken aşamalardan biri de istenmeyen tüylerden kurtulma işlemidir. Tercihinize uygun bir yöntem belirleyerek gerek epilasyonla, gerek tüy dökücü kremler yardımıyla hijyenik bir şekilde bu işlemi yapabilmeniz kıyafetlerinizden istenmeyen tüylerin görünmesinin önüne geçmenize yarar sağlayacaktır. Kadınların yanı sıra erkeklerin de kişisel bakımında önemli bir yere sahip olan istenmeyen tüylerden kurtulma ve saç ile sakalın düzenli bir şekilde tıraş edilmesi mutlaka yapılması gereken kişisel bakım aşamalarından biridir.


Kişisel Bakım Ürünleri Çeşitleri

Kişisel bakım ürünleri edinmeden önce kısa bir araştırma yaparak hangi ürüne ihtiyacınız olduğunu belirlemenizde fayda vardır. Ürünleri belirlerken uzman bir kişide görüş alabileceğiniz gibi kişisel bakım önerileri ile ilgili kullanıcı yorumlarından da faydalanmanız ürün seçmenize oldukça yardımcı olacaktır. Kişisel bakım seti olarak da alabileceğiniz bu ürünler içinde el ve ayak bakımı için gerekli araçların yanı sıra erkekler için hazırlanan bu setlerde saç sakal şekillendirici aletlerle birlikte bakım ürünleri de yer almaktadır. Evlilik hazırlığı yapanlar için özel olarak bir araya getirilen kişisel bakım seti ürünleri de edinilen diğer bakım ürünleri arasındadır. Her evde olması gereken bazı kişisel bakım aletleri arasında taraklar, saç şekillendirici ve kurutucu araçlar, tüy alma cihazları, erkekler için traş bakım setleri, cildi derinlemesine temizleye yarayan cihazlar ile manikür pedikür araçları kişisel bakımda yer alması gereken araçlardan bazılarını oluşturur. Bu araçların yanı sıra kişisel bakıma başlarken sabun kullanmak tercihinde bulunmak isterseniz Eyüp Sabri Tuncer ürünleri arasından seçeceğiniz %100 bitkisel içerikli sabunlar kişisel bakımınızda size yardımcı olacaktır. İster sıvı formda ister katı formda üretilen doğal sabunları her türlü kişisel temizlik bakımınızda kullanabilirsiniz. Organik olarak üretilen bu sabunların köpük formda üretilen çeşitleri olması da size kullanım kolaylığı sunacaktır. Bu doğal sabunları kişisel bakımda kullanabileceğiniz gibi mutfakta da kullanabileceğiniz sabun çeşitleri sizlere yardımcı olacak şekilde ve içerikte üretilmiştir. Kişisel bakımda son zamanlarda oldukça sık kullanılan birçok fayda sağlaması ve doğal içerikli olması ile tercih edilen gül suyu da hem temizlik hem bakım aşamasında kullanılan ürünler arasındadır. İçerisinde doğal olarak barınan C, D, E vitaminleri ile hem cilt bakımlarınıza hem de saç bakımınıza ve saç derisine fayda sağlayacak içeriklerde üretilmiştir. Gül yapraklarından elde edilen gül suyu doğal yağ asitleri ile cilt bakımından sonra cilde uyguladığınızda cildi yatıştırıp nemlendirmeye yardımcı olur. Cilde verdiği ferahlık hissi ile son zamanlarda kadınlar tarafından tonik olarak kullanılmaktadır. Yalnızca kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da tıraş sonrası verdiği ferahlık hissi ile beğenilerek kullanılan gül suyu kişisel bakımınızda eksik etmeyeceğiniz ürünlerden birini oluşturmaktadır. Buzdolabında muhafaza etmeniz gereken bu ürün yaz aylarında güneş yanıklarının da etkisini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Farklı boyutlarda ve ambalajlarda satılan ürünü ufak boyutlarda temin edip yanınızda da taşıyabilirsiniz.


Kişisel Bakım Ürünleri Kullanım Alanları

Kişisel bakıma başlamadan önce bir ön araştırma yapmanız ve hangi alanlarda hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini belirlemeniz gerekir. Öncelikle geçiştirilmemesi gereken kişisel bakımınız için gerekli zamanı ayırmayla birlikte temizliğe özen göstererek bu işlemleri yapmanız gerekir. Temizlik ve bakımda dikkat edilmesi gereken hususların başında doğru alanda doğru ürünü kullanmak gelir. Hassas bünyeye sahip insanların da ürün seçerken içeriklerinin doğal olmasına ya da kullanılacak ürünün alerjen olmamasına dikkat etmeleri gerekir. Eyüp Sabri Tuncer markasına ait doğal içerikli kişisel bakım ürünleri arasında yer alan doğal zeytinyağlı, argan yağlı, Hindistan cevizi sütlü, macadamia yağlı duş jelleri de kişisel bakımınızda size yardımcı olacak şekilde üretilmiştir. Doğal hindistan cevizi sütlü duş jeli ile duş sırasında temizlenme hissiyle birlikte ferah kokusuyla da kişisel bakımınıza katkı sağlayacak özellikte üretilmektedir. Kişisel bakım ürünleri farklı özelliklerde farklı markalarda birçok çeşide sahip olmakla birlikte bu ürünler içinden kendinize en uygun ürünü seçmeniz bakıma başlamadan önce yapmanız gereken bir adımdır. Ağız ve diş sağlığı için öne çıkan markaların üretmiş olduğu kaliteli ürünleri kullanmanız daha özgüvenli gülümsemeniz için önemli bir bakım rutinidir. Lekeli ve hoş olmayan görüntüye sahip dişler ile toplumda yer edinebilmeniz oldukça zorlaşacaktır. Diş temizliği ve ağız içi bakımı için piyasada bulunan farklı çeşitlilikte ürünleri kullanmanız daha bakımlı bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bakımlı dişler ve temiz bir ağız sağlığı için gereken ürünlerin başında sert kıllı olmayan ve diş yüzeyine zarar vermeyen diş fırçası ve kaliteli bir diş macunu edinmeniz bakıma başlamak için gerekli ürünlerdendir. Doğal içeriklere sahip diş macunları arasından doğal bambu aktif karbonlu, doğal karanfil özlü, doğal misvak özlü, doğal propolis özlü macunları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarınızın da güvenle kullanacağı doğal içeriklere sahip macunlardan olan doğal karadut özlü, doğal çikolata ve nane özlü macun diş minelerine zarar vermeden temizlemeye yardımcı olacak bileşenlerle tasarlanmıştır. Ağız ve diş sağlığı bakımızda hem sizin hem çocukların güvenle kullanacağı ürünleri zevkinize uygun bir şekilde tercih edebilirsiniz.


Kişisel Bakım Çeyiz Listesi

Evlilik aşamasında tarafların birbirlerine çeyizlik olarak koydukları hediyelerin arasında kişisel bakım ürünleri de yerini almaktadır. Kişisel bakım paketi olarak da edinebileceğiniz bu ürünlerin arasında erkekler için tıraş öncesi ürünlerinin yanında tıraş sırasında kullanılan losyonlar, tıraş köpükleri ile beraber şampuan, duş jeli ile ağız ve diş sağlığı ürünlerinden olan diş macunu, diş fırçası gibi temizlik ürünleri de yer almaktadır. Kadınlar için kişisel bakım paketi içerisinde cilt bakım ürünleri olan yüz temizleme sabunları ve yüz nemlendirici kremleri, saç bakımı ürünleri olan şampuan ve saç bakım kremi, el ve ayak bakımı için manikür ve pedikür sonrası kullanılan nemlendirici losyonlar, vücut bakımı için kullanılan vücut losyonu ve deodorant, vücut spreyi gibi ürünler yer almaktadır. Vücut nemlendirme işlemi için kullanılan vücut losyonun yanı sıra cilt nemlendirmek için kullanılan yüz kremi de cildinizin nem dengesini korumaya yardımcı olmaktadır. Ellerin de özel bakıma ve nemlendirmeye ihtiyaç duyması göz ardı edilemeyecek bir durumdur. Nemsiz kalan ellerin çatlamasının önüne geçmek için kullanacağınız el kremi de sağlıklı ellerin oluşmasına yardımcı olacaktır. Vücudun en çok kullanılan uzuvlarından olan el ve ayak bakımı da önemli olduğu kadar sağlık açısından da son derece önem arz etmektedir. Ayrı ayrı edinebileceğiniz gibi kişisel bakım ürünlerini set olarak alabilir hatta şık görüntüsü ile hediye de edebilirsiniz. Farklı içerikler ve ferah kokuları ile sevdiklerinize alabileceğiniz hediye seçenekleri arasında yerini almaktadır. Bu setlerin içinde white tea, ocean breeze, Ayvalık olive blossom, Millions of Roses, Alaçatı lavender, Bodrum mandarin, pink grapefruit, verbena citrus gibi güzel kokulara sahip ürünler yer almaktadır. Dörtlü olarak tasarlanan bu set şık bir pleksi tepsi içinde kullanıcılarına ulaşmaktadır. Bunun yanında kişisel bakım çeyiz listesi içerisinde olması gereken diğer ürünlerle beraber her türlü kişisel bakım ürünleri için de Eyüp Sabri Tuncer seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR