Eyüp Sabri Tuncer Sabun

Eyüp Sabri Tuncer Sabun

Temizlik malzemesi olarak kullanılan ve oldukça pratik kullanımı olan sabun birçok alanda temizlik imkanı sunmaktadır. Sıvı ya da katı olarak iki türde tercih edilebilir. Hemen hemen her alanda kullanılan sabun; yapısına, kokusuna, doğal içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Nerede kullanıldığı, nasıl kullanılması gerektiği ve içindekiler sabun çeşitleri arasından seçim yapılırken dikkat edilmesi noktalardır. Genellikle her yüzeyde kullansa bile bazı özel alanlar için farklı sabunlar üretilmektedir. Sabun denince akla ilk olarak banyolarda el yıkamak için kullanılan kalıp ya da sıvı sabunlar gelmektedir. Oysa sabunun sıvısı ya da kalıp olanı fark etmeksizin birden fazla kullanım alanı vardır. 

 

El temizliği dışında evdeki pek çok temizlik işlerinde de kullanılabilir. Böylelikle tek bir ürün sayesinde birden fazla çeşit temizlik yapılabilir. Genel olarak sabun modelleri içeriğinde bulunan etkenler sayesinde çözücü işlev gösterir. Bunun yanı sıra cildi besleyen ve hoş koku sağlayan alternatifler de bulunur. İçeriği temiz olduğu sürece tercih edeceğiniz sabunu yalnızca kullanacağınız yüzeye göre de seçebilirsiniz. Genellikle sabun, birden fazla yüzeyde veya vücut bölgesinde etkili olmaktadır. Özellikle el temizliği konusunda öne çıkan Eyüp Sabri Tuncer kalitesindeki sabun seçenekleri cildinize gereken hassasiyeti göstererek ve derinlemesine inen formülü ile etkili bir temizlik yaparak beğeni toplar.

 

Bu sabunlar, sadece elinizdeki kiri değil, aynı zamanda tırnak içlerini de temizlemektedir. Benzer şekilde, kalıp sabunları kullandığınız banyo lifinizde köpürterek cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu ürünler, derinlemesine temizlik sağlarken cildinizi tahriş etmez aksine nemlendirir. Pürüzsüz ve parlak bir görünüm sağlayan kalıp sabunlar sayesinde vücudunuzun bütün temizlik işlemini karşılayabilirsiniz. Banyoda pek çok işlevi olan sabun aynı zamanda banyodaki lavaboları temizlemek için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sabunları mutfaklarınızda da kullanabilirsiniz. Mutfaklar için özel üretilmiş sabunları kullanabileceğiniz gibi normal kalıp sabunlar da mutfağınıza işinize yarayabilmektedir. Mutfak sabunları ocak, mermer, paslanmaz çelik ve kolay bulaşıklarınızı çıkartmakta yardımcı olmaktadır. Tek bir ürün sayesinde mutfağınızdaki pek çok temizlik işlemini halledebilirsiniz. Her ne kadar mutfak sabunu olmadığı için bulaşıklarda tercih edilmese de yüzey temizliği için kalıp ya da sıvı sabunu da mutfaklarınızda tercih edebilirsiniz. Mutfak ve banyo temizliğinin yanı sıra kıyafetlerinizde ve mobilya temizliğinizde de sabunlardan faydalanabilirsiniz.

 

Benzersiz Kokularıyla Sabun Çeşitleri

Sabunu farklı alanlarda kullanabileceğiniz gibi, bu ürünlerin farklı çeşitlerini tercih etmeniz de mümkündür. Bu sayede ihtiyacınıza yönelik sabunu tercih edebilirsiniz. Katı halde bulunan sabunların kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Katı halde bulunduğu için tek başına her yerde muhafaza edebilirsiniz. Katı sabunu, öncelikli olarak banyolarınızda el temizliğiniz için kullanabilirsiniz. Banyoda yalnızca eliniz için değil, duş alırken de kullanmanız mümkündür. Dilerseniz cildinizde gezdirebilir, dilerseniz lifiniz yardımıyla köpürtüp temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kokulu sabun alternatiflerini kıyafet ya da çamaşır dolaplarınıza kuru bir haldeyken koyabilirsiniz. Böylelikle katı sabunun kokusu dolabın içine ve kıyafetlerinize sinecektir. 

 

Katı sabunu kıyafetlerinizdeki çok büyük uğraş gerektirmeyen lekeler için de kullanmanız mümkündür. Kıyafetinizi biraz ıslatıp sabunu köpürterek kirden kurtulabilirsiniz. Bir diğer sabun türlerinden birisi olan sıvı sabun elinizde uzun süre kalacaktır. Tüm cilt tiplerine uygun olsa bile yalnızca el temizliğiniz için kullanmanız önerilmektedir. Sıvı sabuna göre daha kolay durulanan ve elden daha çabuk akan köpük sabun da sıvı sabun gibi ellerinize nemlendirme sağlar. Kokusuna ya da elinizdeki bıraktığı hisse göre tercih yapabilirsiniz.

 

Sıvı sabun ve köpük sabunu pompalı şişeleriyle beraber temin edebilirsiniz. Pompasından bir miktar aldığınız zaman köpük sabun suyla buluştuğu zaman köpürecektir. Sıvı sabunu, cildinizi ıslattıktan sonra aldığınız bir miktar sıvı sabun ile temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Banyoda cilt temizliğinde kullanılan sabunların yanı sıra mutfaktaki temizlik ve hijyen için mutfak sabunları tercih edilmelidir. Mutfak sabunları diğer sabunların aksine mutfaktaki yüzeylerde ve ekstra yağ çözücü işlemine gerek duymayan bulaşıklarda kullanılmaktadır. Mutfak sabunu istenmeyen kokuları içerisine hapseder. Böylelikle mutfağınız yemek yaparken, istenmeyen pis kokulardan uzak olacaktır. Mutfak sabunu, mutfak süngeri ile beraber kullanılmaktadır. Sünger sayesinde mutfaktaki birçok alanı ovalayıp temizleyebilirsiniz. Paslanmaz çelik olan mutfak araç-gereçlerinin kirlerini mutfak sabunu ve süngeri sayesinde çıkartabilirsiniz. Bulaşıkların aksine mutfaktaki mermer ve ocak üstü gibi zor yüzeylerde de temizlik sağlayabilirsiniz.

 

Doğal İçeriğiyle Sağlığınızı da Gözetin

Temizlik malzemeleri hem cildinizle hem de temizlediğiniz alanlarla temas etmektedir. Hem kirlerden arındırıp hem de sağlığa zarar vermeyecek olan ürünler tercih etmelisiniz. İçeriğinde zararlı maddeler bulunan temizlik malzemelerinden kaçınılması gerekmektedir. Her ne kadar bazı temizlik malzemeleri zorlu yüzeyler için ağır maddeler kullansa bile onları kullanırken eldiven takmaya ve dikkatli olmaya özen gösterilmelidir. Her ne kadar dikkatli olunursa olunsun içindekilere dikkat ederek almak büyük önem taşımaktadır. 

 

Temizlik malzemesi olarak kullanılan sabunun birden fazla çeşidi vardır. Hepsi farklı içeriklere, kokulara ve hassasiyete sahiptir. Kimi sabunlar her yüzeyi temizlerken kimisi yalnızca cildiniz için üretilmiştir. Ellerinizi yıkamak ve uzun süre temiz hissini hissetmek için sıvı sabunlardan faydalanabilirsiniz. Diğer sabun çeşitlerine göre çok daha uzun süre ellerinizde hissiyatı ve kokusu kalır. Fakat köpük ve diğer sabunlara göre çok daha zor durulanır. Sıvı sabun alırken içerisinde hayvansal yağlar bulunmaması gerekmektedir. Paraben ve glüten maddelerinin de içinde olmaması gerekmektedir. Bu alanda son derece sağlıklı bir içeriğe sahip olan zeytinyağlı sabun ideal bir tercih olacaktır.

 

Bir diğer sabun türü olan köpük sabun ise durulanması en kolay sabunlardan bir tanesidir. Diğer her sabun gibi içerisinde cildinize zarar verecek her türlü maddelerin olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Köpük sabunu yalnızca ellerinize değil aynı zamanda yüzünüze de sürebilirsiniz. Fakat içerisinde cildinizin pH dengesini tehlikeye atacak maddeler bulunan ürünleri yüzünüz hatta kısaca cildinizle hiçbir şekilde temas ettirmemeniz gerekmektedir. Bu yüzden temiz içerikli doğal sabun çeşitleri tercih edilmelidir. Eğer çok daha hassas bir cildiniz varsa organik sıvı sabun tercih edebilirsiniz. İçeriği temiz olan sabunlar cildinizi parlatır ve yumuşaklık sağlayarak nemlenmesini sağlamaktadır. Mutfaklarda kullanılan sabunlar ise daha çok yüzeylerde kullanılmakla beraber bazı bulaşıklarda da kullanılır. Bu yüzden mutfak sabunlarının da içeriğine dikkat ederek alınması gerekmektedir. Eğer kullanılan mutfak sabunun içeriği temiz değilse ve iyi bir durulanma işleminden geçmesine rağmen kalıntılar kalıyorsa vücuda zarar verebilir. Yalnızca yiyecek içecek tükettiğimiz bulaşıklar için değil, aynı zamanda yüzeyleri temizlerken cilt temas ettiği için de içindekilere dikkat ederek almak çok önemlidir.

 

Kolay Kullanımıyla Dikkat Çeken Sabun Türleri

İçindekiler ve çeşitleri kadar bir diğer önemli konu ise kesinlikle nasıl kullanıldığıdır. Bu alanda öne çıkan sıvı ve köpük sabunlar pompalı şişesi sayesinde son derece kolay bir kullanım sunar. Şık şişeleriyle de dikkat çene Eyüp Sabri Tuncer sıvı sabun, pompasına hafifçe bastığınız zaman elinize ideal miktarda sabun dağıtır. Hafif nemli olan elinize değen sabunu ovalayarak, ellerinizi birbirine sürterek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Köpük sabunu dilerseniz yüzünüze de kullanabilirsiniz. Yüzünüze kullanmak için önceden hafif nemli bıraktığınız yüzünüze sürüp ovalayarak köpürtebilirsiniz. Göz ve ağız çevrenize dikkat ederek yüzünüzü temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Köpürtme işleminde sabunun hafif bir ıslaklıkla buluşması önemlidir. Dilerseniz sıvı sabun bittikten sonra litrelik sıvı sabun alarak içerisine bittikçe doldurabilirsiniz. Böylelikle tek bir ürünü tekrar tekrar almak yerine litrelik olarak alıp tasarruf sağlayabilirsiniz. Eğer kullanacağınız sabun katı sabun ise onu da köpürtebilirsiniz. Ellerinizi yıkarken aynı şekilde nemli elinize katı sabunu dolaştırıp yıkayabilirsiniz. Dilerseniz banyoda kullandığınız lifi sabuna sarıp su altında köpürtebilirsiniz.

 

Katı sabunla kıyafet temizliği yapacaksanız kirli olan yere sabunu sürterek temizlik malzemesinin bulaşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı işlev için şeffaf sabun çeşitlerinden de rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Son derece kolay köpüren ve hem cildinizde hem kıyafetlerinizde derinlemesine bir temizlik sağlayan bu ürünler pek çok kullanıcı tarafından bolca tercih edilmekte. Bu ürünlerin çok sıcak alanlarda bulundurulmamasına dikkat edilmelidir. Sabun, belirli bir miktar ısıya maruz kaldığı zaman eriyecektir. Bir diğer sabun kullanımı da mutfakta geçerlidir. Yemek yapılan ortamın temiz olması son derece önemlidir. Mutfağın nasıl temizlendiği ve hangi temizlik malzemeleri ile temizlenmesi gerektiğine dikkat etmek gerekir. Mutfakta kullanılabilen organik sabun çeşitleri sayesinde birçok yüzeyde tek bir ürün ile temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hem de tek ürünle birçok yüzey hallederken uğraştırıcı adımlar izlemenize gerek kalmaz. Gerektiğinde bir sünger yardımıyla da kullanılabilen mutfak sabunlarının olabildiğince doğal içeriğe sahip olması gerekir. En hijyenik alanlardan biri olması gereken mutfaklar, bu yolla uzun süre temiz bir şekilde kullanılabilir.

 

Besleyici ve Koruyucu Yapılarıyla Öne Çıkan Sabun Türleri

Sağlıklı bir yaşam için kullanılan ürünlerin en doğal ve organik olanları tercih edilmeye çalışılmalıdır. Özellikle temizlik malzemeleri evlerde temizlik yapılırken cildimize temas etmektedir. Hatta yıkanan ya da lekesini çıkarttığınız kıyafetlerinize değen en ufak bir sıvı çözelti bile teninizle temas etmektedir. Bu yüzden tercih edilmesi gereken ürünler organik ve doğal olmalıdır. Doğal ürünler haliyle hem daha iyi sonuç verecektir hem de cildinize ve çevrenize zarar vermemektedir. Eyüp Sabri Tuncer, organik sıvı sabun katkılı ürünlerin tam tersine tamamen içeriği doğaldır. Organik olduğu için teninizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ile buluşan organik sıvı sabun cildinizi içindekiler sayesinde yumuşatır ve nemlendirir.

 

Organik sabunlar, tereddüt etmeden cilde sürülebilen ürünlerdir. Doğal içerikleri sayesinde cildinize zarar vermez aksine cildinizi besler ve derinlemesine temizler. Organik sıvı sabunların ICEA sertifikasına sahip olması önemlidir. Zeytinyağlı sıvı sabun hayvansal yağ içermemesinin yanı sıra son derece doğal içeriği sayesinde sağlığınızı gözetir. Hayvansal yağ içeren ürünler tercih edilmemelidir. Bu ürünler, temizleyici gücü yüksek olmasına rağmen zararlı bir kimyasal olan etoksilat içermez.

 

Organik sıvı sabun içerisinde kullanılan doğal zeytinyağının özünü koruyarak cildinize zarar vermemiş olur. Zeytinyağı kaygan özelliğe sahip olduğu için de ciltte nemlendirme etkisi yapmaktadır. Zeytinyağlı sıvı sabun faydaları arasında öne çıkan bir başka özellik de besleyici yapısıdır. Cildi besleyen bu sabunlar, zararlı kimyasallardan uzak olmaları sayesinde tahriş edici bir etki yaratmaz. Aksine, uzun kullanımlarda dahi kuruluk önlemeyi amaçlayan yapılarıyla sağlığınızı en ön plana koyar. Aynı şekilde, etkili temizlik sunmaları ile bolca tercih edilen bu ürünlere evinizde yer verebilirsiniz. Herhangi bir boya içermediği için doğal zeytin rengindedir. Kimyasal bir madde olan boya içermediği için hem kendi cildinizde hem de çocukların ciltlerinde kullanılabilmektedir. Geleneksel yöntemlerle pişirilen zeytinyağı tamamen doğal olarak sabunun içeriğine katılmaktadır. Bu sayede herhangi bir zarar görmeden kendi içeriğinden faydalanabilirsiniz. Serin yerde saklandığı sürece kullanım tarihinden önce herhangi bir bozulma ya da yapısında değişiklik meydana gelmemektedir. Pompalı şişesi sayesinde de ufak bir sıkımla tüm el temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle az ürünle hem cildinizi temizleyip hem de nemlendirmiş olursunuz.

 

Kendiniz ve Aileniz İçin En Doğru Sabun Seçimi

Sabun, temizlik malzemesi olarak sıkça tercih edilen ve genellikle hemen hemen her yerde bulunabilen bir malzeme olsa dahi seçiminde dikkat edilmesi gereken belli noktalar vardır. Özellikle hassas ciltlere sahip olan kullanıcıların alacakları ürünün içeriğiniz detaylıca incelemesi gerekir. Ürününün içindekiler kısmında yer alanların ne olduğu bilinmeli ve araştırılmalıdır. Alerjiye sebep olabilecek her türlü içerikli sabundan uzak durulması gerekmektedir. Ayrıca, tercih edilen sabunun hayvansal yağ içermemesi gerekir. Hayvansal yağ hem vücuda yemekler yoluyla fazla alındığında zararlı olduğu gibi aynı zamanda temizlik malzemelerinde kullanılan hayvansal yağlar da ciltte ters tepki gösterebilmektedir. 

 

Bu alanda kendini gösteren Eyüp Sabri Tuncer kalitesindeki sabunlar son derece sağlıklı yapılarıyla dikkat çeker. Doğal zeytinyağından üretilmiş sabunlar tercih etmek her zaman hem doğaya hem de cildinize daha faydalı olacaktır. Cildinizi besleyen bu ürünler, uzun süreler kullanıma uygundur. Doğru bir tercih yapıldığında sabun faydaları kişinin cildinde oldukça olumlu etkilere yol açacaktır.

 

Eller sıklıkla kullanıldığı için devamlı kuruyan ellerin nemlendirilmesi artı bir özelliktir. Sadece beslemesi ve nemlendirmesi değil, aynı zamanda sabunların asıl işlevi olan temizleme görevini de en iyi şekilde halletmeleri gerekmektedir. Doğal ve organik olan sabun köpüğü bu işi son derece başarılı bir şekilde yerine getirir. Sabun seçimi yaparken kokusuna da dikkat edilmelidir. Özellikle hediyelik sabun olarak tercih edilebilen alternatifler, son derece düşünceli ve kaliteli bir ürün olarak sunulmaktadır. Hoş kokulu sabunlar kullanıcıları el yıkamaya daha da iteceği gibi bu durum çocukların da temizlik alışkanlığı edinmesine yardımcı olabilir. Çocukların da el temizliğini üstlenen sabunların içeriği, onların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Okuldan ya da oyun parkından döndükten sonra çocukların el temizliği özenle yapılmalıdır. Bu temiz içerikli sabunlar sayesinde çocuklarınız da etkili bir el yıkama alışkanlığı edinebilir. 

 

Küçük çocukların ciltleri daha hassas olduğu için doğal ve organik olan sabun sayesinde onlarla aynı sabunu kullanabilirsiniz. Hem sizin cilt sağlığınız hem de onların cilt sağlığı için alternatif olarak doğal zeytinyağlı ya da organik zeytinyağlı sabun tercih edebilirsiniz. İçindekiler kısmında eğer gliserin varsa sabunun korunmasını sağlamaktadır. Bu sayede kullanma tarihine kadar bozulmadan sabunu temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda gliserin nem tutucu olduğu için ellerinizin de nemlenmesine yardımcı olmaktadır. İçeriğinde bulunan nemlendirme özelliğini sağlayan ise sülfat sodyumdur. Hem köpürmesi için sabuna yardımcı olmaktadır hem de yağları arındırıp, lekeleri önlemektedir. Tüm bu üstün özellikli sabunları siz de Eyüp Sabri Tuncer aracılılığıyla inceleyebilir, ihtiyacınız olan kaliteli ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR